27 maj 2024

Od wtorku utrudnienia na Zakopiance w Myślenicach w związku z budową węzła drogowego

zdjęcie: Od wtorku utrudnienia na Zakopiance w Myślenicach w związku z budową węzła drogowego / pixabay/4818022
We wtorek rozpoczną się utrudnienia na drodze krajowej nr 7 czyli Zakopiance w Myślenicach, związane z budową w tym rejonie nowego węzła drogowego. Zwężone zostaną oba pasy ruchu w każdym kierunku oraz zamknięte dwie drogi lokalne.
REKLAMA

Jak poinformował w poniedziałek Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), rozpoczynająca się we wtorek zmiana organizacji ruchu obejmie ok. 600-metrowy odcinek Zakopianki w Myślenicach w rejonie skrzyżowania z ul. Sobieskiego.

Drogowcy zwężą oba pasy ruchu w każdym kierunku. Prawy pas będzie miał 3,25 m szerokości, a lewy 2,75 m. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ruch dwoma pasami ruchu w każdym kierunku zostanie utrzymany - lewym pasem będą mogły poruszać się pojazdy o maksymalnej szerokości 2,2 m.

Ponadto zamknięte zostaną dwie drogi lokalne odchodzące od ul. Sobieskiego. Wyznaczono objazdy: do ul. Sienkiewicza – objazd Zakopianką, ul. Słowackiego, ul. Żeromskiego i ul. Kasprowicza; w kierunku Krakowa – objazd Zakopianką.

Według przedstawiciela GDDKiA utrudnienia są związane z prowadzeniem prac związanych z poszerzeniem obu jezdni dk7 i przygotowaniem fundamentów podpór wiaduktu.

Budowa węzła drogowego w Myślenicach rozpoczęła się wczesną wiosną i potrwa do końca 2025 roku. Inwestycję o wartości prawie 56 mln zł realizuje firma Banimex.

Dzięki budowie węzła będzie można zlikwidować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Zakopianki i ul. Sobieskiego. W ramach inwestycji powstaną dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i na Zakopiankę. Na ul. Sobieskiego powstanie rondo, z którego będzie można wjechać na drogę krajową nr 7.

Ważnym dla pieszych punktem tej inwestycji będzie budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego. Dzięki temu drogowcy będą mogli zlikwidować dotychczasowe przejście w tym rejonie.

Zadanie jest finansowane ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.(PAP)

rgr/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wieliczka
23.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieliczce

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
MCDiS, Niepołomice, Zamkowa 4
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-01 19:00
miejsce
Powiatowy Park Rozwoju, Wieliczka,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-27 20:00
miejsce
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 18:00
miejsce
Kampus Wielicki, Wieliczka, ul....
wstęp biletowany