27 maj 2024

PLK zmodernizują urządzenia na 26 przejazdach kolejowo-drogowych

zdjęcie: PLK zmodernizują urządzenia na 26 przejazdach kolejowo-drogowych / pixabay/3349628
PKP Polskie Linie Kolejowe wymienią sygnalizatory i urządzenia sterowania ruchem na 26 przejazdach kolejowo-drogowych w Małopolsce, by poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch. Inwestycja warta ponad 33 mln zł będzie finansowana z UE w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
REKLAMA

Jak poinformowała w poniedziałek Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, w tym miesiącu ruszyły prace na pięciu przejazdach w Barcicach, Rytrze i w Muszynie na linii Tarnów – Leluchów.

Za miesiąc roboty obejmą następne cztery skrzyżowania kolejowo-drogowe na tej trasie: w Cieniawie, Kamionce Wielkiej i Nowym Sączu. Sukcesywnie modernizacji będzie poddawanych pozostałych 17 przejazdów, m.in. na liniach Stróże – Krościenko, Kalwaria Zebrzydowska – Bielsko Biała, Kraków Płaszów – Oświęcim.

„Stare i zużyte urządzenia zastąpimy nowymi (…). Prace w ramach zadania poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zakończymy w drugim kwartale przyszłego roku” - zapowiedziała przedstawicielka PLK.

Inwestycja za ponad 33 mln zł będzie finansowana ze środków europejskich w ramach Krajowego Programu Odbudowy.

Szalacha podkreśliła, że bezpieczeństwo jest priorytetem dla spółki, dlatego konsekwentnie od wielu lat wykorzystuje ona środki unijne i krajowe, aby modernizować przejazdy kolejowo-drogowe.

W Małopolsce nowe rogatki i sygnalizatory zamontowano do tej pory w kilkudziesięciu lokalizacjach na tzw. kolejowej Zakopiance, między innymi w: Kalwarii Zebrzydowskiej, Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim, Jordanowie, Chabówce, Nowym Targu i Zakopanem.(PAP)

rgr/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wieliczka
23.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieliczce

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
MCDiS, Niepołomice, Zamkowa 4
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-01 19:00
miejsce
Powiatowy Park Rozwoju, Wieliczka,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-27 20:00
miejsce
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 18:00
miejsce
Kampus Wielicki, Wieliczka, ul....
wstęp biletowany