23 maj 2024

Późnym wieczorem dk 94 zamknięta na godzinę m-dzy węzłami Modlniczka i Modlnica

zdjęcie: Późnym wieczorem dk 94 zamknięta na godzinę m-dzy węzłami Modlniczka i Modlnica / pixabay/7139901
W czwartek późnym wieczorem ok. 23:00 drogowcy zamkną na ok. godzinę drogę krajową nr 94 między węzłami Modlniczka i Modlnica, stanowiącą część IV obwodnicy Krakowa. Zamknięcie jest związane z budową kładki pieszo-rowerowej w Modlnicy.
REKLAMA

Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformował w czwartek, że w czasie zamknięcia drogi zostanie ułożone przęsło kładki na podporach. Przęsło waży 30 ton, ma 47 m długości i 3,2 m szerokości.

Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów powstaje ok. 400 m na zachód od ul. Częstochowskiej. Będzie miała 70 m długości i 4 m szerokości. Planowany termin zakończenia budowy to listopad.

Jak wyjaśnił Michna, mieszkańcy gminy Wielka Wieś przechodzący między ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy korzystają dziś z dwóch przejść dla pieszych, umieszczonych na zjazdach łączących ul. Częstochowską z północną obwodnicą Krakowa. Pobliski fragment IV obwodnicy Krakowa między węzłami Modlnica i Modlniczka to droga krajowa nr 94. W przyszłości ta trasa stanie się częścią S52.

Zgodnie z przepisami na drogach ekspresowych i prowadzących do nich łącznicach nie może być przejść dla pieszych. S52 będzie się łączyła z ul. Częstochowską właśnie na węźle Modlnica. Na nowych łącznicach nie będą mogli poruszać się piesi. „Dlatego też chcąc zachować możliwość przejścia pieszych i przejazdu rowerzystów budujemy ok. 400 m na zachód od ul. Częstochowskiej kładkę” - wyjaśnił przedstawiciel GDDKiA.(PAP)

rgr/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wieliczka
23.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieliczce

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
MCDiS, Niepołomice, Zamkowa 4
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-01 19:00
miejsce
Powiatowy Park Rozwoju, Wieliczka,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-27 20:00
miejsce
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 18:00
miejsce
Kampus Wielicki, Wieliczka, ul....
wstęp biletowany