kategoria: Na Sygnale
11 czerwiec 2024

Pacjent szpitala psychiatrycznego uciekł ratownikom, zatrzymał go policjant po służbie

zdjęcie: Pacjent szpitala psychiatrycznego uciekł ratownikom, zatrzymał go policjant po służbie / pixabay/4315643
38-latek uciekł ratownikom medycznym podczas transportowania do szpitala psychiatrycznego w Tarnowie (Małopolskie). Mężczyznę zatrzymał policjant po służbie - pacjent zbiegł w rejon jego domu.
REKLAMA

Zgodnie z relacjami małopolskiej policji, mężczyzna wieziony karetką do szpitala chciał skorzystać z toalety. Ratownicy medyczni zatrzymali się na stacji paliw w Wierzchosławicach. Tam 38-latek wykorzystał ich nieuwagę i uciekł.

O sprawie zostały poinformowane miejscowe patrole. Niedługo po zgłoszeniu jeden z policjantów, zadzwonił do dyżurnego z pytaniem, czy dziwnie zachowujący się mężczyzna w rejonie jego domu nie jest poszukiwany.

Policjant, który był po służbie, podszedł do 38-latka. Ten z kolei poprosił go o zamówienie taksówki. "Gdy potwierdzono informację o poszukiwaniu uciekiniera, została zorganizowana taksówka, a mężczyzna po kilkudziesięciu minutach ponownie trafił do karetki transportowej do szpitala. Tym razem ratownicy dowieźli go już we wskazane w zleceniu miejsce" - podała policja.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wieliczka
22.6°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieliczce

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
MCDiS, Niepołomice, Zamkowa 4
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-01 19:00
miejsce
Powiatowy Park Rozwoju, Wieliczka,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-27 20:00
miejsce
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 18:00
miejsce
Kampus Wielicki, Wieliczka, ul....
wstęp biletowany