kategoria: Na Sygnale
31 maj 2024

Policyjny patrol uratował z zalanych kajaków trzy osoby, w tym 11-letniego chłopca

zdjęcie: Policyjny patrol uratował z zalanych kajaków trzy osoby, w tym 11-letniego chłopca / pixabay/1657069
Policjanci z komisariatu wodnego w Krakowie, pełniący służbę na Jeziorze Rożnowskim (Małopolskie), uratowali trzy osoby, w tym 11-letniego chłopca, którym fala zalała kajaki pośrodku jeziora – poinformował w piątek mł. asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji.
REKLAMA

Jak przekazał policjant, do wypadku kajaku doszło w czwartek około godziny 16. Dwaj policjanci patrolujący zbiornik Rożnowski otrzymali wtedy informację o kajakarzach, którzy potrzebują pilnej pomocy.

„Policjanci natychmiast popłynęli na miejsce, gdzie zauważyli mężczyznę w wodzie, który machał rękami i wzywał pomocy. Obok w kajaku, który nabierał wody znajdował się drugi mężczyzna wraz dzieckiem. Policjanci wyciągnęli 29-latka z wody, a z zalanego kajaku 11-letniego chłopca oraz jego 32-letniego ojca” - relacjonował Izdebski.

Uratowani mieszkańcy powiatu gorlickiego tłumaczyli, że kajaki nie wytrzymały naporu fali – jeden z nich fala wywróciła, a drugi zalała. Osoby podjęte z wody były mocno wyziębione i roztrzęsione, ale nie potrzebowały pomocy medycznej. Policjanci okryli ich kocami termicznymi i pomogli się osuszyć i uspokoić.

Policja apeluje, aby podczas wypoczynku nad akwenami wodnymi zachować szczególną uwagę i rozsądek. Od 26 kwietnia funkcjonariusze z komisariatu wodnego w Krakowie pilnują porządku i bezpieczeństwa na małopolskich jeziorach: Rożnowskim, Mucharskim, Czorsztyńskim, Dobczyckim, natomiast policjanci komendy powiatowej w Gorlicach - na jeziorze Klimkówka.(PAP)

rgr/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wieliczka
23.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieliczce

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
MCDiS, Niepołomice, Zamkowa 4
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-01 19:00
miejsce
Powiatowy Park Rozwoju, Wieliczka,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-27 20:00
miejsce
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 18:00
miejsce
Kampus Wielicki, Wieliczka, ul....
wstęp biletowany