kategoria: Na Sygnale
5 czerwiec 2024

Uczeń w Libiążu został postrzelony gumową kulą; zarzuty dla trzech podejrzanych

zdjęcie: Uczeń w Libiążu został postrzelony gumową kulą; zarzuty dla trzech podejrzanych / pixabay/7786301
Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty w związku z postrzeleniem 19-letniego ucznia szkoły w Libiążu (Małopolskie). Jak ustalono w trakcie policyjnego dochodzenia, nastolatek został uderzony w nogę gumową kulą wystrzeloną z bmw – podała chrzanowska policja.
REKLAMA

Zgodnie z informacją przekazaną przez rzecznik prasową policji w Chrzanowie st. asp. Iwonę Szelichiewicz, do ataku doszło 27 maja rano na parkingu usytuowanym przy szkole. Podjechało tam bmw, z którego miano oddać strzał z przedmiotu przypominającego broń w kierunku jednego z uczniów.

„Jak się okazało, 19-latek doznał na szczęście jedynie zasinienia nogi” - relacjonowała policjantka. Funkcjonariusze w miejscu zdarzenia znaleźli gumową kulę.

Niedługo po ataku policyjny patrol zatrzymał poszukiwany samochód, w którym znajdowało się trzech mężczyzn – zostali oni zatrzymani. W pojeździe znaleziono również przedmiot przypominający broń.

Policjanci przeszukali mieszkania zatrzymanych osób. W jednym z nich zabezpieczono kilka tabletek ecstasy oraz około 12 tysięcy złotych, w drugim - 385 sztuk tabletek ecstasy, a trzecim przedmiot przypominający broń.

Według rzecznik wstępnie ustalono, że zabezpieczone przedmioty nie są bronią ostrą. Zostaną one jeszcze poddane przez biegłego szczegółowej ekspertyzie.

Wszystkim zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzuty. 25-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych, za co grozić mu może do trzech lat więzienia. 21-latek ma zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających lub psychotropowych, co zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a 23-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie 21 i 23-latek zostali objęci dozorem policyjnym, ponadto starszy z nich dostał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.(PAP)

rgr/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wieliczka
23.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieliczce

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
MCDiS, Niepołomice, Zamkowa 4
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-01 19:00
miejsce
Powiatowy Park Rozwoju, Wieliczka,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-27 20:00
miejsce
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 18:00
miejsce
Kampus Wielicki, Wieliczka, ul....
wstęp biletowany