kategoria: Społeczne
artykuł sponsorowany
24 maj 2024

Eko-piknik Browaru Okocim

fot. nadesłane
W minioną sobotę Brzesko stało się miejscem wyjątkowego wydarzenia, którego inicjatorem był Browar Okocim. Eko-piknik zgromadził pracowników Browaru wraz z rodzinami, mieszkańców osiedla przy Browarze, a także pełnoletnich uczniów pobliskiej szkoły. Celem spotkania były wspólne działania na rzecz lokalnego środowiska.
W ramach wydarzenia uczestnicy porządkowali tereny zielone na osiedlu przy Browarze, jak i w obrębie Stacji Uzdatniania Wody. Nasadzali również nowe rośliny i zainstalowali domek dla dzikich zapylaczy, wokół którego stworzono ogród kieszonkowy, idealny dla owadów zapylających. Za grabie, wiadra i łopaty chwycili również Mieszko Musiał - Prezes Carlsberg Polska oraz Piotr Chęcielewski – Wiceprezes ds. Marketingu Carlsberg Polska.

Po zakończonych pracach uczestnicy – ponad 100 osób, udali się na wycieczkę edukacyjną po Stacji Uzdatniania Wody, co umożliwiło poznanie i lepsze zrozumienie zachodzących tam procesów. Na koniec siły uzupełnili aromatyczną grochówką serwowaną przez OSP Łoniowa oraz przysmakami z  grilla. Integracji towarzyszyły pokazy dwóch wozów strażackich OSP Łoniowa, pokazy i ćwiczenia pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, edukacja nt. pszczół i budowa domków dla dzikich zapylaczy prowadzona przez Fundację Pszczoła Musi Być oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Kolejny nasz eko-piknik pokazał, że potrafimy budować silną i zintegrowaną społeczność. Pogoda dopisała, działaliśmy na rzecz środowiska lokalnego w okolicach Browaru. Byliśmy również na Stacji Uzdatniania Wody, na ogrodzeniu której wisi obecnie wystawa grafik Piotra Jedlińskiego, którego bohater – Ptaszek Staszek odkrywa przed mieszkańcami Brzeska inne działania odpowiedzialnościowe, jakie realizujemy w Browarze Okocim – podsumował spotkanie Marcin Będlin, Dyrektor Browaru Okocim.

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wieliczka
23.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieliczce

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
MCDiS, Niepołomice, Zamkowa 4
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-01 19:00
miejsce
Powiatowy Park Rozwoju, Wieliczka,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-27 20:00
miejsce
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 18:00
miejsce
Kampus Wielicki, Wieliczka, ul....
wstęp biletowany