kategoria: Turystyka
30 maj 2024

Weekendowi turyści jadą pod Tatry; na Zakopiance korki

zdjęcie: Weekendowi turyści jadą pod Tatry; na Zakopiance korki / pixabay/688566
W czwartek turyści ruszyli pod Tatry. Przed południem na popularnej Zakopiance na odcinku Rdzawka – Klikuszowa utworzył się siedmiokilometrowy zator drogowy – informuje GDDKiA. W kierunku Krakowa sznur samochodów stoi na dwukilometrowym odcinku.
REKLAMA

Jak powiedział PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, na długi czerwcowy weekend szczególnie dużym obłożeniem cieszą się tzw. ekonomiczne obiekty, czyli małe pensjonaty i popularne kwatery prywatne, w szczególności poza centrum Zakopanego.

„W tym segmencie rynku na weekend związany ze świętem Bożego Ciała jest bardzo dobrze, a pokoje można znaleźć już od 60 zł za osobę. Duże hotele w Zakopanem o wysokim standardzie nie mają pełnego obłożenia. Prognozy pogody, które głosiły, że długi weekend będzie pod znakiem deszczu nie sprawdziły się. Nad Tatrami świeci słońce, a termometry przekraczają 20 stopni Celsjusza. To spowodowało, że turyści tłumnie ruszyli pod Tatry” – przekazał PAP Wagner.

Na godziny popołudniowe w Tatrach przewidywane są burze. Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w łańcuchy czy klamry oraz w okolicy cieków wodnych. Po północnej stronie grani, w miejscach zacienionych i żlebach, występują jeszcze większe ilości śniegu. Należy zachować tam szczególną ostrożność, gdyż poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Poruszanie się w tych partiach Tatr wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu do zimowej turystyki.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ lm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wieliczka
23.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wieliczce

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
MCDiS, Niepołomice, Zamkowa 4
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-01 19:00
miejsce
Powiatowy Park Rozwoju, Wieliczka,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-27 20:00
miejsce
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 18:00
miejsce
Kampus Wielicki, Wieliczka, ul....
wstęp biletowany